Led může váš bazén poničit


Poté, co zazimujete zahradní bazén, je zapotřebí myslet ještě na jeho ochranu přes zimu. Ve středních a velkých domácích koupalištích zůstává většinou větší množství vody, a tak by mohla logicky v mrazech zamrznout. Pak by nám led udělal na stěnách bazénu pěknou paseku. Jak se tedy proti tomu bránit? Docela jednoduše.

plovák

  • Stačí na hladinu instalovat dilatační plováky.
  • Tento jednoduchý, ale chytrý vynález slouží k tomu, aby v podstatě minimalizoval tlakové síly, kterými zamrzající voda působí na stěny našeho bazénu.

Ideální je nakoupit tyto pomůcky rovnou v celé sadě. Aplikace je velice jednoduchá. Nejefektivnějším způsobem je upevnit zazimovací dilatační plováky v linii nejdelšího rozměru bazénu.

  1. Čtvercové nebo obdélníkové půdorysy– vkládají se po úhlopříčce.
  2. Oválné půdorysy– po ose, která protíná bazén v nejdelším rozměru.
  3. Kruhové– přes průměr bazénu.
  4. Jestliže jste majitelem koupaliště s nepravidelným tvarem, pak je vhodné rozdělit bazén do segmentů, které nám ve výsledku vytvoří žádané geometrické tvary. Pak už není problém je umístit podle výše uvedených rad.

Nákup celé sady je výhodnější

Nakoupit si celou sadu těchto dilatačních zazimovacích plováků může být výhodné i z toho důvodu, že někteří prodejci poskytují různé vítané akce.

  • V tomto případě to například může být doprava po celé České republice zdarma.

Většinou se tyto pomůcky kupují v násobcích šesti. Tudíž sada obsahuje šest, dvanáct nebo osmnáct kusů.

kruh

  • Zazimování bazénu je výhodnější především z ekonomického hlediska.
  • Není zapotřebí vypouštět na zimu veškerou vodu a na začátku koupací sezóny ji opět napouštět.

Pokud si celým procesem nejste jisti, pak není problém požádat o tuto službu specializovanou firmu, která vše vykoná a poradí s dalšími záležitostmi, které se zazimování týkají.